Strona główna » Gazownia Rychwał » Gazy techniczne Rychwał

Gazy techniczne Rychwał

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta butli, a także określają materiał z jakiego były wykonane. Oprócz tego na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najczęściej wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny i pozbawiony barwy. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności i gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on natomiast utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z wykorzystaniem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności