Strona główna » Gazownia Rumia » Gazy techniczne Rumia

Gazy techniczne Rumia

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one bardzo często na przykład do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne dają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są też wykorzystywane jako surowce energetyczne. Ilość możliwości ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

W jaki sposób odpowiednio transportować gazy techniczne?

Zasadniczo transport gazów technicznych mogą realizować jedynie specjalne firmy, które wykorzystują do tego specjalne pojazdy wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela fotel kierowcy od ładunku. Wykorzystywany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być natomiast transportowany z zastosowaniem aut osobowych. W takim przypadku należy jednak mieć na uwadze, aby butla z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przewróceniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego trzeba przed jej przewozem sprawdzić zawory. Ponadto nie można też przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności