Strona główna » Gazownia Rudnik nad Sanem » Gazy techniczne Rudnik nad Sanem

Gazy techniczne Rudnik nad Sanem

W jaki sposób bezpiecznie transportować gazy techniczne?

Najczęściej transport gazów technicznych mogą przeprowadzać wyłącznie odpowiednie firmy, które wykorzystują do tego odpowiednie samochody wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela fotel kierowcy od towaru. Używany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być natomiast przewożony z zastosowaniem samochodów osobowych. W takiej sytuacji należy natomiast pamiętać o tym, aby butla z gazem: była transportowana w pozycji pionowej, ochroniona przed przewróceniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem skontrolować zawory. Co więcej nie można także przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i stosowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które określają wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności