Strona główna » Gazownia Rogoźno » Gazy techniczne Rogoźno

Gazy techniczne Rogoźno

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie występuje praktycznie w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezwonnym oraz pozbawionym smaku gazem. Wykorzystywany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpopularniejsze zastosowanie helu to z kolei używanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków.

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności