Strona główna » Gazownia Rejowiec » Gazy techniczne Rejowiec

Gazy techniczne Rejowiec

Jakie konieczne oznaczenia muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które wskazują wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny oraz pozbawiony barwy. Wykorzystywany jest on do między innymi produkowania żywności oraz środków ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności