Strona główna » Gazownia Rawicz » Gazy techniczne Rawicz

Gazy techniczne Rawicz

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że w sprzedaży oferowane są gazy techniczne charakteryzujące się wysoką czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji i napełniania zbiorników gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych używana jest wobec tego klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem także wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane we właściwy sposób oraz w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w których są one przechowywane, powinny w związku z tym mieć dobrą wentylację, a także właściwą temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być natomiast składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był skierowany w górę. Nie mogą być one również przechowywane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności