Strona główna » Gazownia Radzymin » Gazy techniczne Radzymin

Gazy techniczne Radzymin

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie istnieje praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkowicie nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze przeznaczenie helu to natomiast wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków.

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie butle z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich kolorów, które umożliwiają szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką na dole przeznaczony jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkiem szary kolor butli wskazuje dwutlenek węgla, w całości kasztanowy kolor butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli przeznaczony jest dla helu, odcień szary na dole i brązowy na górze przystosowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności