Strona główna » Gazownia Radzionków » Gazy techniczne Radzionków

Gazy techniczne Radzionków

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny i bezbarwny. Używany jest on do na przykład wytwarzania żywności i gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on z kolei utrzymywać właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów.

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i składowane w specjalnych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych zazwyczaj ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei wyposażona jest w specjalny zawór. W zależności od rodzaju znajdującego się w zbiorniku gazu technicznego mają one też różne kolory, pozwalające na łatwą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności