Strona główna » Gazownia Radymno » Gazy techniczne Radymno

Gazy techniczne Radymno

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma subtelnie wyczuwalny zapach, należy on dodatkowo do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnorodnych tworzyw sztucznych.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są najczęściej w specjalnych butlach. Przeznaczone są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne stosowane są także w medycynie, branży spożywczej, podczas badań naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi prawie każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności