Strona główna » Gazownia Radłów » Gazy techniczne Radłów

Gazy techniczne Radłów

Co oznacza barwa zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą specjalnych barw, które pozwalają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką na dole przystosowany jest dla tlenu, kolor szary zbiornika z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole oraz żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkiem szary odcień butli wskazuje dwutlenek węgla, w całości kasztanowy kolor butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli dedykowany jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku oferowane są gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w stu procentach pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości ubocznych składników, które są efektem procesu produkcji i wypełniania zbiorników gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności