Strona główna » Gazownia Radlin » Gazy techniczne Radlin

Gazy techniczne Radlin

Czy gazy techniczne są w 100% pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma w 100% czystych gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem śladowe ilości ubocznych składników, które są efektem procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych używana jest wobec tego klasa czystości, na podstawie której powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w specjalnych pojemnikach w postaci butli produkowanych zazwyczaj ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast ma zastosowany specjalny zawór. Ze względu na rodzaj znajdującego się w butli gazu technicznego mają one także różne barwy, zapewniające łatwą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności