Strona główna » Gazownia Radków » Gazy techniczne Radków

Gazy techniczne Radków

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wytworzone. Oprócz tego na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie stosowanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei bezwonny, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkowania żywności i środków pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności