Strona główna » Gazownia Puszczykowo » Gazy techniczne Puszczykowo

Gazy techniczne Puszczykowo

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej określania stosowane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym określane za pomocą 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie istnieje 6 różnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najniższej czystości równej 99,9%.

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite symbole, które wskazują wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Poza tym na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności