Strona główna » Gazownia Pułtusk » Gazy techniczne Pułtusk

Gazy techniczne Pułtusk

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Choć na rynku oferowane są gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem określone ilości innych składników, które pochodzą z procesu produkcji oraz napełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych stosowana jest wobec tego klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a czasem też wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, powinny wobec tego mieć dobrą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być natomiast składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był umieszczony ku górze. Nie mogą być one też składowane w pobliżu ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności