Strona główna » Gazownia Pszów » Gazy techniczne Pszów

Gazy techniczne Pszów

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny oraz pozbawiony barwy. Używany jest on do na przykład produkowania żywności i gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on z kolei zachować właściwie niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów.

Co znaczny kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie butle z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą właściwych kolorów, które pozwalają szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. W związku z tym z tym:kolor niebieski zbiornika z białą obwódką w dolnej części dedykowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole oraz żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień butli oznacza dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy kolor butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przystosowany jest dla helu, odcień szary na dole i brązowy na górze przystosowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności