Strona główna » Gazownia Pszczyna » Gazy techniczne Pszczyna

Gazy techniczne Pszczyna

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego zależne są od kilku kwestii. Wpływ na cennik ma głównie rodzaj gazu technicznego oraz to jaką wielkość ma zbiornik, w którym jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel oraz argon. Najtańszy jest natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych publikowany jest najczęściej dla dwóch jednostek miary kg oraz metra sześciennego.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma delikatnie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on też do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po zmieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności