Strona główna » Gazownia Przemków » Gazy techniczne Przemków

Gazy techniczne Przemków

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada lekko wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po połączeniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnych tworzyw sztucznych.

Jakie konieczne oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym posiadać wybite symbole, które określają wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Poza tym na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności