Strona główna » Gazownia Pruszcz Gdański » Gazy techniczne Pruszcz Gdański

Gazy techniczne Pruszcz Gdański

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego zależne są od kilku elementów. Wpływ na wysokości cen ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką pojemność ma butla, w którym jest on sprzedawany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć na przykład acetylen, hel oraz argon. Najmniej kosztuje natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest najczęściej dla dwóch jednostek miary kilogramów i m3.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on również do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności