Strona główna » Gazownia Prusice » Gazy techniczne Prusice

Gazy techniczne Prusice

Jakie obowiązkowe oznakowania powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które określają producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wykonane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej formie jest natomiast bezwonny, niepalny oraz bezbarwny. Stosowany jest on do między innymi produkcji żywności i środków pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności