Strona główna » Gazownia Pruchnik » Gazy techniczne Pruchnik

Gazy techniczne Pruchnik

W jakich zbiornikach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się między innymi wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i składowane we właściwych pojemnikach w postaci butli wykonywanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju znajdującego się w butli gazu technicznego mają one również różnorodne kolory, umożliwiające łatwą identyfikację ich zawartości.

Przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Używane są one bardzo często między innymi do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są również stosowane jako paliwo. Skala ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności