Strona główna » Gazownia Prószków » Gazy techniczne Prószków

Gazy techniczne Prószków

Jakie obowiązkowe oznakowania powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Czy gazy techniczne są w 100% pozbawione innych gazów?

Pomimo, że w sprzedaży oferowane są gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem śladowe ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji i wypełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych używana jest wobec tego klasa czystości, na bazie której powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności