Strona główna » Gazownia Praszka » Gazy techniczne Praszka

Gazy techniczne Praszka

W jaki sposób odpowiednio transportować gazy techniczne?

Na ogół transport gazów technicznych mogą realizować wyłącznie specjalne przedsiębiorstwa, które wykorzystują do tego specjalne pojazdy wyposażone w wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od zbiorników. Wykorzystywany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak transportowany z użyciem aut osobowych. W takiej sytuacji trzeba natomiast zadbać o to, aby zbiornik z gazem: była przewożona pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem sprawdzić zawory. Dodatkowo nie można też transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności