Strona główna » Gazownia Polanica-Zdrój » Gazy techniczne Polanica-Zdrój

Gazy techniczne Polanica-Zdrój

W jaki sposób odpowiednio transportować gazy techniczne?

Z reguły przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie odpowiednie firmy, które stosują do tego odpowiednie środki transportu posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od zbiorników. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być natomiast transportowany z zastosowaniem samochodów osobowych. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, ochroniona przed przemieszczaniem się w pojeździe, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem skontrolować zawory. Co więcej nie wolno też transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznakowania powinny mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Dodatkowo na zbiorniku przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może też zabraknąć danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności