Strona główna » Gazownia Podlaskie » Dostawcy gazu Podlaskie

Dostawcy gazu Podlaskie

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu do przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim wiedzieć, że proces ten niemal niczym nie różni się od zmiany dostawcy gazu dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw należy wybrać odpowiednią ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty trzeba umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy gazu i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby wcześniej dokładnie ją przeczytać i zweryfikować, czy wszelkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel dostawcy paliwa gazowego zaproponuje również zawarcie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z wypowiedzeniem starej umowy oraz poinformowaniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie sprzedawcy gazu.

W jaki sposób zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do domu?

Chcąc zmienić dostawcę gazu do domu, trzeba głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na inną, lepszą firmę polega natomiast na paru prostych etapach. W zależności od wybranej metody może być ona przeprowadzona osobiście lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu dostawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w sytuacji zmieniania sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego wybranie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu, ale i pozostałe warunki będą jak najbardziej korzystne.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności