Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Gaz płynny koszt instalacji
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Gaz płynny koszt instalacji

Gaz płynny koszt instalacji
Gaz płynny jako instalacja, w której będzie przechowywane paliwo łatwopalne musi zostać wykonane i zamontowane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami.

Gaz płynny jako instalacja, w której będzie przechowywane paliwo łatwopalne musi zostać wykonane i zamontowane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. Większość firm sprzedających gaz płynny oferuje pomoc w załatwieniu tych formalności. Zanim jednak poprosimy wybraną firmę o pomoc musimy przeanalizować oferty potencjalnych dostawców. Gaz płynny koszt instalacji zależy od kilku czynników, o których poniżej napiszemy kilka zdań.

Gaz płynny koszt instalacji czyli za co płacimy

Decydując się na instalację gazu ziemnego, którą będziemy wykorzystywać do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody  użytkowej musimy liczyć się z poniesieniem kosztów budowy instalacji. To co zaliczamy do kosztu instalacji gazu płynnego to infrastruktura, kończąca się na piecu gazowym.

  • Projekt instalacji zbiornika na gaz płynny na działce + formalności w urzędach – koszt ok. 1 500 zł
  • Zbiornik na gaz płynny – stanowi główny koszt instalacji. W przypadku domku jednorodzinnego o powierzchni ok. 180 m2 w zupełności wystarczy nam pojemność takiego zbiornika na poziomie ok. 2 500 m3. Zakładając średnie zużycie gazu, w ciągu roku taki zbiornik będziemy uzupełniać maksymalnie 2 razy. Na rynku są dostępne także zbiorniki o pojemności prawie 7 tyz. m3, ale ich nabywcami są przeważnie odbiorcy przemysłowi. Mały zbiornik do wykorzystania w gospodarstwach domowych to ok. 4-5 tys. zł, duże zbiorniki zdecydowanie powyżej 10 tys. zł. Użwyane zbiorniki kosztują 50% ceny nowego zbiornika. W przypadku zbiorników podziemnych koszt takiego zbiornika jest wyższy o ok. 20-25%
  • Montaż zbiornika – ok. 2,5 tys. zł. Jeśli będzie to zbiornik podziemny trzeba do tego doliczyć koszt wykonania wykopu

Podsumowując, Jeśli zdecydujemy się na zakup własnego zbiornika i całej infrastruktury wyniesie nas to minimum 7 500 zł

Gaz płynny koszt instalacji a finansowanie budowy

Powyżej skalkulowane koszty możemy uregulować w różny sposób. O ile koszty związane z załatwianiem formalności trzeba uregulować od razu, o tyle koszty samej instalacji gazu płynnego można zapłacić w różnych wariantach:

  • dzierżawa zbiornika. Opłata będzie doliczana do zakupionego od sprzedawcy gazu
  • kredyt. Standardowa procedura uzyskania kredytu
  • płatność gotówką

Dzierżawa jest popularna, szczególnie wśród osób, które docelowo chcą ogrzewać swój dom gazem ziemnym, ale czekają jeszcze na podłączenie do sieci dystrybucyjnej. Pamiętajmy, że urządzenia pracujące na gazie płynnym po wymianie odpowiednich dysz dalej poprawnie będą pracować przy zasilaniu gazem ziemnym.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności