Strona główna » Gazownia Piwniczna-Zdrój » Gazy techniczne Piwniczna-Zdrój

Gazy techniczne Piwniczna-Zdrój

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada delikatnie wyczuwalny zapach, należy on też do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po połączeniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnorodnych tworzyw sztucznych.

Jakie konieczne oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności