Strona główna » Gazownia Pionki » Gazy techniczne Pionki

Gazy techniczne Pionki

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że w sprzedaży znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem śladowe ilości ubocznych składników, które pochodzą z procesu produkcji oraz napełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych stosowana jest wobec tego klasa czystości, na podstawie której powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w odpowiednich pojemnikach w postaci butli produkowanych zazwyczaj ze stali czy też aluminium. Każda z nich z kolei posiada odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju znajdującego się w butli gazu technicznego mają one też różnorodne barwy, pozwalające na szybką identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności