Strona główna » Gazownia Pilzno

Gazownia Pilzno

Co jest niezbędne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

W przypadku, gdy gaz jest już doprowadzony do domu, przebudowa posiadanej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Pierwszy z nich to złożenie dokumentu o określenie warunków podłączenia do sieci gazowej, który można pobrać ze strony gazowni i złożyć przez internet lub osobiście w jednym z jej oddziałów obsługi klienta, gdzie ich konsultanci pomogą wypełnić wniosek. Kolejny etap to wydanie przez gazownie warunków podłączenia do sieci gazowej, które są ważne przez czas nie krótszy niż 30 dni. Kolejny etap to podpisanie umowy na dostarczanie gazu ziemnego, którą można dodatkowo podpisać za pomocą eBOK gazowni lub osobiście w jednym z oddziałów obsługi klienta. Ostatnim etapem po wykonaniu przebudowy przyłącza jest natomiast przekazanie do gazowni druku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Jak można wstrzymać dostawy gazu ziemnego do domu?

W przypadku rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Zrobić to należy za pomocą właściwego dokumentu, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a dodatkowo osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Wstrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Sporządzone rachunki nie będą jedynie uwzględniały poboru gazu ziemnego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę klienta jest usługą odpłatną.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności