Strona główna » Gazownia Pieńsk » Gazy techniczne Pieńsk

Gazy techniczne Pieńsk

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma subtelnie wyczuwalny zapach, należy on też do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Jakie wymagane oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i stosowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które określają wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności