Strona główna » Gazownia Pelplin » Gazy techniczne Pelplin

Gazy techniczne Pelplin

W jaki sposób bezpiecznie przewozić gazy techniczne?

Najczęściej transport gazów technicznych mogą przeprowadzać wyłącznie specjalne przedsiębiorstwa, które stosują do tego specjalne środki transportu wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza fotel kierowcy od zbiorników. Używany do użytku domowego gaz techniczny może być natomiast transportowany z użyciem aut osobowych. W takiej sytuacji trzeba natomiast zadbać o to, aby zbiornik z gazem: była przewożona pionowo, ochroniona przed przewróceniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego trzeba przed jej przewozem skontrolować zawory. Co więcej nie można także transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta butli, a także wskazują materiał z jakiego zostały wykonane. Oprócz tego na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności