Strona główna » Gazownia Pasłęk

Gazownia Pasłęk

Jak można obliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego?

Aby obliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Trzeba podać w nim rodzaj gazu, który jest doprowadzony do budynku oraz sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu ziemnego w metrach sześciennych w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Aby zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i wykonanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać także gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem podłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można uregulować również przez internet, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności