Strona główna » Gazownia Pajęczno » Gazy techniczne Pajęczno

Gazy techniczne Pajęczno

Jak odpowiednio transportować gazy techniczne?

Z reguły przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie specjalistyczne firmy, które wykorzystują do tego odpowiednie samochody wyposażone w wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od butli. Używany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być jednak przewożony z użyciem samochodów osobowych. W takim przypadku należy jednak mieć na uwadze, aby butla z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w aucie, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem skontrolować zawory. Dodatkowo nie należy również przewozić zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie konieczne oznaczenia muszą mieć butle z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Każde z nich powinny wobec tego mieć wybite znaki, które określają wytwórcę butli, a także wskazują materiał z jakiego były wykonane. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności