Strona główna » Gazownia Ozorków » Gazy techniczne Ozorków

Gazy techniczne Ozorków

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że w sprzedaży oferowane są gazy techniczne wyróżniające się wysoką czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma całkowicie czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem niewielkie ilości ubocznych składników, które pochodzą z procesu produkcji i napełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych stosowana jest wobec tego klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań.

Jak powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a bardzo często również wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób oraz w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one przechowywane, powinny w związku z tym mieć bardzo dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być natomiast składowane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był umieszczony do góry. Nie powinny być one również składowane w niewielkiej odległości od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności