Strona główna » Gazownia Ożarów Mazowiecki » Gazy techniczne Ożarów Mazowiecki

Gazy techniczne Ożarów Mazowiecki

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie występuje niemal w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym wytwarzanie helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkiem nietoksycznym, bezzapachowym oraz bezsmakowym gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków.

Co oznacza barwa butli w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie butle z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą właściwych kolorów, które gwarantują bezproblemową weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. W związku z tym z tym:kolor niebieski zbiornika z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, kolor szary zbiornika z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole i żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień butli oznacza dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy kolor butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli przeznaczony jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze dedykowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności