Strona główna » Gazownia Otmuchów » Gazy techniczne Otmuchów

Gazy techniczne Otmuchów

Jak bezpiecznie transportować gazy techniczne?

Zasadniczo przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać wyłącznie specjalne przedsiębiorstwa, które wykorzystują do tego specjalne samochody wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela fotel kierowcy od towaru. Stosowany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być natomiast transportowany z użyciem samochodów osobowych. W takim przypadku trzeba natomiast pamiętać o tym, aby butla z gazem: była przewożona pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem skontrolować zawory. Co więcej nie można także przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności