Strona główna » Gazownia Ośno Lubuskie » Gazy techniczne Ośno Lubuskie

Gazy techniczne Ośno Lubuskie

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są między innymi wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i składowane we właściwych zbiornikach w postaci butli wykonywanych zazwyczaj ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju znajdującego się w butli gazu technicznego mają one również różne kolory, gwarantujące bezproblemową identyfikację ich zawartości.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne używane w różnorodnych branżach. Stosowane są one zazwyczaj między innymi do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży spożywczej gazy techniczne dają możliwość na przykład wykonanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są też używane jako paliwo. Ilość ich użycia jest w związku z tym tak duża, że ciężko sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności