Strona główna » Gazownia Opatówek

Gazownia Opatówek

W jaki sposób wstrzymać dostawy gazu ziemnego do nieruchomości?

W trakcie rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Wykonać to trzeba z wykorzystaniem właściwego druku, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a także osobiście w jednym z jej oddziałów obsługi klienta. Zatrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Sporządzone faktury nie będą wyłącznie posiadały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo należy pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu na prośbę klienta jest usługą płatną.

Podłączenie domu do sieci gazowej

Żeby wykonać podłączenie do sieci gazowej, trzeba najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać jednocześnie gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem podłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż gazomierza. Wszystkie formalności związane z tą kwestią można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności