Strona główna » Gazownia Opalenica

Gazownia Opalenica

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

PSG jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w naszym kraju. Jej funkcjonowanie polega w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do klientów, a dodatkowo sieci innych sprzedawców gazu ziemnego. PSG zajmuje się także konserwacją i remontami sieci gazowej oraz jej elementów, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości poboru.

W jaki sposób nieprawidłową pracę licznika?

W sytuacji, kiedy gazomierz pracuje niepoprawnie, każdy odbiorca gazu ziemnego ma prawo do jego skontrolowania na żądanie. Wniosek sprawdzenie prawidłowości wskazań licznika można złożyć przez internet korzystając z portalu gazowni eBOK, a dodatkowo samodzielnie w jednym z biur obsługi klienta gazowni. W sytuacji, kiedy praca licznika gazu jest właściwa, osoba zlecająca musi jednak pokryć cenę zrealizowanego badania.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności