Strona główna » Gazownia Olesno » Gazy techniczne Olesno

Gazy techniczne Olesno

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania wykorzystywane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane z wykorzystaniem dwóch cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z nich oznacza liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie istnieje 6 różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najmniejszej czystości równej 99,9%.

Jakie konieczne oznakowania powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym posiadać wybite symbole, które określają wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Poza tym na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności