Strona główna » Gazownia Olecko » Gazy techniczne Olecko

Gazy techniczne Olecko

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do między innymi produkcji żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymywać właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów.

W jakich butlach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i przechowywane w odpowiednich pojemnikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich z kolei posiada odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one również różnorodne kolory, zapewniające prostą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności