Strona główna » Gazownia Obrzycko » Gazy techniczne Obrzycko

Gazy techniczne Obrzycko

Jakie konieczne oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Każde z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które określają producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei bezzapachowy, niepalny i bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład produkcji żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie umożliwia on z kolei utrzymywać właściwie niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności