Strona główna » Gazownia Nowy Wiśnicz » Gazy techniczne Nowy Wiśnicz

Gazy techniczne Nowy Wiśnicz

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich kolorów, które gwarantują szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką w dolnej części przystosowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień zbiornika szary na dole oraz żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary kolor zbiornika wskazuje dwutlenek węgla, w całości kasztanowy kolor zbiornikawskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przystosowany jest dla helu, odcień szary na dole i brązowy na górze przystosowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% pozbawione innych gazów?

Pomimo, że w sprzedaży oferowane są gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem niewielkie ilości ubocznych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych używana jest wobec tego klasa czystości, według której powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności