Strona główna » Gazownia Nowy Targ » Gazy techniczne Nowy Targ

Gazy techniczne Nowy Targ

Jaka jest cena gazu technicznego

Ceny gazu technicznego zależne są od paru kwestii. Wpływ na koszty zakupu ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką wielkość ma zbiornik, w którym jest on sprzedawany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest najczęściej dla dwóch jednostek kilograma i metra sześciennego.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on również do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po zmieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności