Strona główna » Gazownia Nowy Dwór Gdański » Gazy techniczne Nowy Dwór Gdański

Gazy techniczne Nowy Dwór Gdański

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania wykorzystywane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane z wykorzystaniem 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie wykorzystuje sześć różnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie wymagane oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta butli, a także wskazują materiał z jakiego zostały wykonane. Oprócz tego na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności