Strona główna » Gazownia Nowogród » Gazy techniczne Nowogród

Gazy techniczne Nowogród

Jakie wymagane oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz użytkowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Oprócz tego na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast bezzapachowy, niepalny oraz pozbawiony barwy. Wykorzystywany jest on do między innymi wytwarzania żywności i gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei zachować odpowiednio niskie temperatury. Z wykorzystaniem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności