Strona główna » Gazownia Nowe Warpno » Gazy techniczne Nowe Warpno

Gazy techniczne Nowe Warpno

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane w sprzedaży w wariantach o różnej klasie czystości. Do jej wskazania używane są natomiast procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane z wykorzystaniem 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr określa liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje sześć różnorodnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości równej 99,9%..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności