Strona główna » Gazownia Nowe Brzesko » Gazy techniczne Nowe Brzesko

Gazy techniczne Nowe Brzesko

Jakie obowiązkowe oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie występuje praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest w pełni nietoksycznym, bezzapachowym oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności