Strona główna » Gazownia Niemcza » Gazy techniczne Niemcza

Gazy techniczne Niemcza

Co znaczny kolor butli w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie butle z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą specjalnych barw, które gwarantują prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski zbiornika z białą obwódką w dolnej części przeznaczony jest dla tlenu, kolor szary butli z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień butli oznacza dwutlenek węgla, w całości kasztanowy odcień butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze dedykowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć w sprzedaży znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma całkowicie czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem szczątkowe ilości ubocznych składników, które pochodzą z procesu produkcji i wypełniania zbiorników gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych stosowana jest w związku z tym klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności