Strona główna » Gazownia Nasielsk » Gazy techniczne Nasielsk

Gazy techniczne Nasielsk

Jak odpowiednio przewozić gazy techniczne?

Najczęściej przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać wyłącznie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które stosują do tego specjalne pojazdy wyposażone w wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od ładunku. Stosowany do użytku domowego gaz techniczny może być natomiast transportowany z zastosowaniem samochodów osobowych. W takiej sytuacji trzeba natomiast pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była transportowana w pozycji pionowej, ochroniona przed przewróceniem się w aucie, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem sprawdzić zawory. Dodatkowo nie można również przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie konieczne oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i użytkowania. Każde z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które wskazują wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na butli wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności