Strona główna » Gazownia Nałęczów

Gazownia Nałęczów

W jaki sposób zbadać jakość gazu?

Każdy klient gazowni może w przypadku podejrzenia, że dostarczany do jego domu gaz ma nieodpowiednią jakość zlecić jego skontrolowanie. W takim przypadku odbiorca musi sam wybrać laboratorium do przeprowadzenia badania i opłacić je. W przypadku, gdy jednak jakość gazu jest nieodpowiednia, koszt badania ponoszony jest przez gazownie i można ubiegać się od niej o zadośćuczynienie za niedotrzymanie ustaleń zawartej umowy.

Przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać także gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast montaż licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności